Styloví dobrodruzi letos v létě opět navštívili Slovensko. Ale to už vlastně víte, vzhledem k dramatickým událostem na naší druhé výpravě a velkému zájmu čtenářů, jsme nejprve zveřejnili náš romanticko-dobrodružný výšlap po hřebenech nad Vrátnou dolinou, který jsme zakončili... však víte jak.
Naše skupina Stylových dobrodruhů ve složení: Náčelnice horská koza, Múzou políbená a Slečinka z Pardubic zvolili ubytování velmi konzervativně, opět Těrchová a opět u pana Hanuliaka (už nikam jinam jezdit ani nebudeme - pokud budeme v západním Slovensku). Původně jsme měli v plánu zdolání Babí hory, ale po naléhavém emailu zkušené dobrodružky a kamarádky Zuzanky z Žiliny, jsme ustoupili od původního plánu a na základě doporučení pana Hanuliaka jsme na nedělní túru zvolili cíl v Roháčích (západní Tatry), Roháčské plesa.
Naše skupina Stylových dobrodruhů ve složení: Náčelnice horská koza, Múzou políbená a Slečinka z Pardubic zvolili ubytování velmi konzervativně, opět Těrchová a opět u pana Hanuliaka (už nikam jinam jezdit ani nebudeme - pokud budeme v západním Slovensku). Původně jsme měli v plánu zdolání Babí hory, ale po naléhavém emailu zkušené dobrodružky a kamarádky Zuzanky z Žiliny, jsme ustoupili od původního plánu a na základě doporučení pana Hanuliaka jsme na nedělní túru zvolili cíl v Roháčích (západní Tatry), Roháčské plesa.
Jak se k nim dostat? Je to jednoduché. Pokud pojedete autem od Žiliny, tak je to směr Dolný Kubín, Podbiel. V krásné vesničce Podbiel (je tam takový roztomilý skanzen) zahnete vpravo směr Zuberec (cedule zahlédnete stoprocentně, i v Zuberci je skanzen) a jízdu skončíte u chaty Zverovka, kde je velké parkoviště a začátek turistických tras. Přikládám mapu a končím s psaním. Pod fotkami najdete komentáře z cesty.
![]() |
| Takže z Podbielu směr Zuberec a pak Zverovka. |
| A jsme na parkovišti, to jsme ještě měli Žofrého. |
| Ajajaj, to bude náročné. (proběhlo myslí Slečinky z Pardubic) |
| Tak jdeme... |
| Stále pomalu stoupáme, cesta vede po silnici... |
| A odkrývají se nám krásná panoramata. |
| Je možné vyjet nahoru na kole. (Slečinka z Pardubic zatím zvládá stoupání v pohodě.) |
| Roháče jsou moc krásné. |
| Jsme na konci silnice a tak se podívejme co jsme měli za zády... |
| U chaty je malé jezírko a fotograf už stojí na naučném chodníku Roháčské plesa. |
| Cesta je kamenitá, ale zatím pohoda... |
| To jsou výhledy, až dech beroucí (tady už Slečinka z Pardubic dech trochu postrádala) |
| Náčelnice horská koza a v pozadí Múzou políbená měli dechu dost... |
| Stylové dobrodružky... |
| Ách ta panoramata... |
| Cestou se dočtete mnoho zajímavých informací. |
| A stoupáme... |
| výš a výš... |
| Až jsme došli do Smutné doliny. |
| Po zelené budeme pokračovat dál, |
| ale nejdříve malý odpočinek, (všimněte si prosím toho barevného ladění, červená kabelčička, červené tričko, brzo budou červená i ramínka...) |
| trochu si zapózujeme, |
| to už je foto jako z turistického magazínu, že? |
| Pokračujeme, dle fotky je jasné, že se Slečinka z Pardubic začíná trochu zpožďovat. |
| Ale jako už jsme hodně vysoko... |
| Cesta je hrbolatá, ale nehrozí žádné žebříky, lana a jiná nebezpečenství. |
| Srdce nám zaplesalo, když uvidělo první pleso. |
| Proč je tady tolik lidí? |
| To je krásná paleta zelené barvy. |
| Tak jdeme... volá Náčelnice horská koza. |
| Opět je zřejmé, že stoupáme... |
| No. Stoupáme! |
| Jsme hódně moc vysoko. |
| A je tu druhé pleso... |
| Trocha poučení... |
| Jak se krásně ve vodě zrcadlí okolní stráně. |
| Pšt. Rusalky na kameni... |
| Tak, ale co to je? Sodoma gomora už i v Roháčích? Za povšimnutí ovšem stojí ladná nožka, to je póza hodná Holivůdské stár. |
| Trochu si posedíme a spočineme? |
| Na fotce je Náčelnice horská koza, která běží ke sněhovému jazyku. Kdo ji na fotce najde a napíše nám co má Náčelnice horská koza v ruce, vyhrává? Cenou bude pohlednice, kterou výherci zašle Náčelnice horská koza z dalšího výletu. Své odpovědi posílejte na email stylovidobrodruzi@gmail.com nejpozději do konce srpna 2014. |
| Blížíme se na nejvyšší místo túry. |
| Jsme jako fakt vysoko. 1719 metrů nad mořem |
| Krásné pohledy zde jsou :-) |
| Náčelnice horská koza se kochá. |
| A kochá... |
| Wau... |
| Wau, wau... juchů budeme klesat. |
| Tak to bude pěkný sešup a po kamenech... |
| Vidíte, už jsme trochu klesli. |
| Jsou to takové serpentýny kamenné. |
| Ha jelen! |
| Kde? |
| Vzadu. A byl majestátný. |
| Takhle určitě vypadá jezírko skutečných Rusalek. |
| V Roháčích mají Rusalku na každém šutru... |
| Ta voda byla fakt uprostřed zelená jako smaragd. |
| Jo jo, klesáme k Roháčskému vodopádu. |
| Okolí je divukrásné... |
| šťavnatě zelené... |
| Asi půjdeme lesem? |
| Ano, žlutá značka nás vede do lesa. |
| Už burácí vodopád... |
| Múzou políbená vyhopkala k vodopádu jako první, zřejmě to způsobilo to, že jsme pozapomněli mazat naše paže krémem na opalování a Múzou políbená se nám začíná měnit na Rudou kmérku. |
| Už své hořící paže ochladila. |
| Focení pro ELLE? |
| Ne, reklama na outdorové oblečení? |
| Krásné místo to je... |
| A pak už jste zpět u parkoviště. |
Přátelé, tato trasa není moc náročná, zvládne ji i Stylový dobrodruh začátečník a trasa zabere cca čtyři hodiny.

Žádné komentáře:
Okomentovat